Největší výběr zahradní a lesní techniky v Libereckém kraji
725 311 900
KAMENNÁ PRODEJNA:

Liberec > mapa <

Jak vybrat sekačku na trávu

13.10.2014

Při výběru sekačky je třeba zvážit zejména způsob používání. Motorové sekačky rozlišujeme na elektrické a benzínové.

Pro větší zahrady nebo pozemky s nerovným povrchem jsou vhodné sekačky na trávu s pohonem. Pohon usnadňuje pohyb sekačky na trávníku tím, že po stlačení madla se sekačka pohybuje požadovaným směrem. Sekačky bez pohonu jsou vhodné pro menší plochy nebo pro zahrady s rovným povrchem.

Jaké parametry u sekačky na trávu zvažovat a porovnávat?

Vybíráme, jestli budeme kupovat motorovou sekačku na trávu elektrickou či benzínovou, zda sekačku s pojezdem nebo bez pojezdu. Dále zvážíme jak velký sběrný koš u sekačky bude.Čím větší koš, tím méně času strávíme vysypáváním koše plného, ale v případě příliš velkého koše je takový koš těžký a manipulace s ním je fyzicky náročnější.

Dle velikosti sečené zahrady vybíráme i velikost záběru sekačky. Na velké plochy jsou vhodné sekačky se záběrem okolo 55cm, pro menší plochy vybíráme sekačky na trávu s menším záběrem.

Dalším prvkem výběru sekačky je motor. Výrobcem motorů jsou firmy Brigs&Stratton, Honda, MTD, a další. Kvalita těchto motorů sekaček je velmi dobrá a není možné říct, že by jeden nebo druhý výrobce motorů byl špatný či dobrý.

Při nákupu sekačky na trávu je třeba nejprve zvážit, jak velká je travnatá plocha a jakým způsobem ji chcete sekat.

Čím větší je plocha, tím širší by měl být pracovní záběr. Každých 1000 čtverečných metrů trávníku, které sekáte, znamená přibližně 2 – 3 kilometry chůze. V tomto případě jsou sekačky s vlastním pohonem zajímavou volbou. Výběr metody sečení je určován typem trávníku a četností seče. Vyšší, hrubší trávníky je lépe sekat metodou zadního výhozu či výhozu do strany.

Metoda BioClip® (mulčování) je ideální, pokud požadujete prvotřídní výsledky a pokud sekáte často. Na drobno rozsekané ústřižky trávy hnojí trávník a činí jej mnohem odolnější vůči suchu.

Sekačky na trávu se sběracím košem poskytnou úhledný výsledek a ušetří váš čas, protože nemusíte posečenou trávu po dokončení sekání shrabat. Sekačku můžete využít také na podzim pro sběr spadaného listí. Vhodné je rovněž využití sběru, pokud chcete předejít alergickým reakcím na trávu a zabránit náletu semen plevele.

Co byste měli mít na paměti při nákupu sekačky na trávu:

  • Na základě velikosti travnaté plochy se rozhodněte pro pracovní šířku skeletu sekačky.
  • Pokud je plocha trávníku středě velká až velká, doporučujeme zakoupit sekačku s vlastním pohonem.
  • Pokud je plocha trávníku středně velká a dávate přednost více pohybu při sečení, můžete zvážit nákup sekačky bez vlastního pohonu.
  • Pokud je plocha trávníku malá, můžete zvážit nákup ruční sekačky na trávu, která neprodukuje žádné emise a ušetří vaše sousedy od hluku.
  • Pokud si nejste jisti, jaký systém sečení je pro váš trávník nejvhodnější a jakým způsobem sekat, měli byste si vybrat sekačku, která umožňuje sekat několika systémy: výhoz, sběr a BioClip® (mulčování).
Potřebujete poradit?
Vše o nákupu a produktech
725 311 900
Technická podpora
482 322 800