Největší výběr zahradní a lesní techniky v Libereckém kraji
725 311 900
KAMENNÁ PRODEJNA:

Liberec > mapa <

Jak vybrat zahradní traktor

13.10.2014

Všeobecně platí, čím větší a méně členitější jsou travnaté plochy, tím důležitější je, aby měl zahradní traktor dostatečně velké žací ústrojí. 

Pokud je na ploše mnoho překážek, jako jsou stromy a keře, je důležité, aby byla šířka žacího ústrojí natolik malá, aby se traktor mohl pohybovat v nejužších pasážích.

V nabídce zahradních traktorů Husqvarna jsou traktory s žacím ústrojím o šířce 77 cm až 137 cm.

Zahradní traktory Husqvarna vám umožní dosáhnout těch nejlepších výsledků při použití metody sečení, která bude nejlépe vyhovovat vašemu trávníku.

Zvolte model s integrovaným sběracím košem, pokud chcete sbírat posečenou trávu a docílit úhledného výsledku. Pro rychlé a výkonné sečení zvolte traktor s postranním výhozem.

Proveďte úpravu na BioClip® (mulčování), pokud váš trávník potřebuje hnojivo. Jestliže použijete příslušenství z naší široké nabídky, získáte univerzální zahradní stroj pro celoroční použití.

Co byste měli mít na paměti při nákupu zahradního traktoru.

  • Zahradní traktor s integrovaným sběracím košem má nejefektivnější systém sběru.
  • Pro sečení vyšší a husté trávy je nejefetivnější typ žacího ústrojí s výhozem do strany.
  • Použitím různých typů příslušenstí mohou být naše traktory přizpůsobeny pro sběr, BioClip a výhoz. Tak, aby odpovídaly vašemu typu trávníku a vašim zvyklostem při sečení.
  • Většina traktorů s integrovaným sběracím košem (modely CT/CTH) jsou standardně dodávány s mulčovací záslepkou (BioClip), přičemž deflektor pro zadní výhoz si můžete dokoupit jako volitelné příslušenství.
  • Většina traktorů s postranním výhozem může být vybavena dvou- nebo tříkontejnerovými sběracími koši jako příslušenství.
  • Všechny traktory s postranním výhozem mohou být vybaveny příslušenstvím pro metodu sečení BioClip.
  • Protože traktory s integrovaným sběracím košem nemají deflektor, který vyčnívá do strany z žacího ústrojí, mohou pracovat v užších prosorech než je tomu u traktorů s postranním výhozem.
  • Traktor s hydrostatickou převodovkou se ovládá podstatně snadněji než trakor s manuální převodovkou. S manuální převodovkou musíte traktor pokaždé zastavit, když měníte rychlostní stupeň. Hydrostatická převodovka nabízí plynulou regulaci při jízdě.
  • Existují dvě rozdílná řešení u hydrostatických pohonů. Pro maximální pohodlí si vyberte traktor s ovládáním převodovky pomocí pedálů, kdy jsou rychlost i směr ovládány samostatnými pedály pro jízdu vpřed a couvání. Druhá možnost je pákou ovládaná hydrostatická převodovka. Ovládací páka je umístěna na blatníku a lze na ni snadno dosáhnout z místa řidiče.
  • Naše traktory mohou být vybaveny řadou příslušenství pro širší využití v průběhu celého roku, např. sběracím košem na listí, odmechovačem, provzdušňovačem a rozmetadlem pro přípravu trávníku, vpředu zavěšeným rotačním kartáčem, sněhovou radlicí nebo sněhovou frézou pro úklid příjezdových cest a průchodů v průběhu celého roku a přívěsným vozíkem pro ulehčení práce na vaší zahradě.

Domluvte si s prodavačem předvedení na Vaší zahradě

Potřebujete poradit?
Vše o nákupu a produktech
725 311 900
Technická podpora
482 322 800